Welcome to Iqtisodiy taraqqiyot va kambag'allikni qisqartirish bosh boshqarmasi   Click to listen highlighted text! Welcome to Iqtisodiy taraqqiyot va kambag'allikni qisqartirish bosh boshqarmasi Powered By GSpeech

O‘qituvchi va murabbiylar kuni munosabati bilan ta’lim-tarbiya tizimida alohida o‘rnak ko‘rsatgan xodimlardan bir guruhini mukofotlash to‘g‘risida

O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining farmoni

Mamlakatimizda ta’lim tizimini xalqaro standartlar asosida rivojlantirish, sohaga doir islohotlarni muvaffaqiyatli amalga oshirish, o‘quv-tarbiya jarayoniga milliy va ilg‘or xorijiy tajribalar, innovatsion pedagogik va axborot-kommunikatsiya texnologiyalarini keng joriy etish ishlariga qo‘shgan munosib hissasi, o‘quvchilarga ilm-fan asoslari va zamonaviy kasb-hunarlarni o‘rgatish, ularning intellektual salohiyatini yuksaltirish, Yangi O‘zbekistonni bunyod etish va Uchinchi Renessans poydevorini yaratish yo‘lidagi katta xizmatlari, sog‘lom va barkamol avlodni voyaga yetkazish, yoshlarni ona Vatanga mehr va sadoqat, umuminsoniy qadriyatlarga hurmat ruhida tarbiyalashdagi ibratli faoliyati hamda ijtimoiy hayotdagi faol ishtiroki uchun quyidagilar faxriy unvon, orden va medallar bilan taqdirlansin:

«O‘zbekiston Respublikasi xalq o‘qituvchisi» faxriy unvoni bilan

Mustofoyev Jumanazar Safoyevich - Buxoro davlat universiteti Qorako‘l akademik litseyining matematika fani o‘qituvchisi, Buxoro viloyati

Shamsidinov Abduqodir Umarovich - Marhamat tumanidagi 47-ixtisoslashtirilgan umumiy o‘rta ta’lim maktabining kimyo fani o‘qituvchisi, Andijon viloyati

 

«O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan xalq ta’limi xodimi» faxriy unvoni bilan

Mamadaliyev Isomiddin Imomaliyevich - Yangiqo‘rg‘on tumanidagi 5-umumiy o‘rta ta’lim maktabining geografiya va biologiya fanlari o‘qituvchisi, Namangan viloyati

Eshankulov Baxodir Axmadaliyevich - O‘rta Chirchiq tumanidagi 124-imkoniyati cheklangan bolalar uchun maktab-internati tarbiyachisi, Toshkent viloyati

 

«O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan yoshlar murabbiysi» faxriy unvoni bilan

Bogdasarova Tatyana Mixaylovna - Mirzo Ulug‘bek tumanidagi 49-umumiy o‘rta ta’lim maktabining tarix fani o‘qituvchisi, Toshkent shahri

Uralov Abduvali Turgunovich - Guliston tumanidagi 8-umumiy o‘rta ta’lim maktabining musiqa madaniyati fani o‘qituvchisi, Sirdaryo viloyati

Formanov Shakir Kasimovich - O‘zbekiston Milliy universitetining ehtimollar nazariyasi va matematik statistika kafedrasi professori

 

«Fidokorona xizmatlari uchun» ordeni bilan

Baytemirov Asadulla Xaitboyevich - Zarbdor tumanidagi 25-ixtisoslashtirilgan umumiy o‘rta ta’lim maktabining matematika fani o‘qituvchisi, Jizzax viloyati

Tuxliyev Nurislam - O‘zbekiston xalqaro islom akademiyasining islom iqtisodiyoti va moliyasi, ziyorat turizmi kafedrasi professori

 

«Mehnat shuhrati» ordeni bilan

Abduvalitov Yergash Buranevich - Toshkent davlat pedagogika universitetining qozoq tili va adabiyoti kafedrasi mudiri

Bakirov Abduvali - Angren shahridagi 1-kasb-hunar maktabining maxsus fan o‘qituvchisi, Toshkent viloyati

Dadadjanova Eleonora Abduvaxabovna - Farg‘ona viloyati chet tillarni o‘qitishga ixtisoslashtirilgan umumiy o‘rta ta’lim maktab-internati direktori

Jalalova Nilufar Abdirashidovna - Yakkasaroy tumanidagi 319- ixtisoslashtirilgan umumiy o‘rta ta’lim maktabining informatika fani o‘qituvchisi, Toshkent shahri

Kuchkarov Abdulla Madaminovich - Shovot tumanidagi Al-Xorazmiy nomidagi Xalqaro fizika va matematika maktab-internatining matematika fani o‘qituvchisi, Xorazm viloyati

Mardonova Nigora Axatkulovna - Samarqand imkoniyati cheklangan shaxslar uchun ixtisoslashtirilgan kasb-hunar maktabi tarbiyachisi, Samarqand viloyati

Maxmudov Ravshanbek Jalilovich - Guliston davlat universitetining milliy g‘oya, ma’naviyat asoslari va huquq ta’limi kafedrasi professori, Sirdaryo viloyati

Mengliyev Abduraxmon Javliyevich - Qiziriq tumanidagi 14-umumiy o‘rta ta’lim maktabining ona tili va adabiyot fani o‘qituvchisi, Surxondaryo viloyati

Mirzabayev Serikbay Dauilbayevich - Nukus shahridagi 2-kasb-hunar maktabining bosh ustasi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Rixsiyev Mamurjon Akromovich - Chilonzor tumanidagi 217-umumiy o‘rta ta’lim maktabining texnologiya fani o‘qituvchisi, Toshkent shahri

Toshpulatov Bobir Buronovich - G‘uzor tumanidagi 68-ixtisoslashtirilgan umumiy o‘rta ta’lim maktab-internatining fizika fani o‘qituvchisi, Qashqadaryo viloyati

Tursunova Xurmat Toshevna - Kogon tumanidagi 3-umumiy o‘rta ta’lim maktabi direktori, Buxoro viloyati

Xalilova Moxira Kodirovna - Nurota tumanidagi 6-umumiy o‘rta ta’lim maktabining ona tili va adabiyot fani o‘qituvchisi, Navoiy viloyati

 

II darajali «Sog‘lom avlod uchun» ordeni bilan

Adilova Shoira Muxammadiyevna - Oqoltin tumanidagi «Barkamol avlod» bolalar maktabi direktori, Sirdaryo viloyati

Amirova Zuvayda Shadmanovna - Termiz shahridagi kasb-hunar maktabining informatika fani o‘qituvchisi, Surxondaryo viloyati

Babadjanov Xushnut - Urganch davlat universitetining rus tili va adabiyoti kafedrasi professori, Xorazm viloyati

Davlatova Manzura Asrorovna - Karmana tumanidagi «Begim Kids» nodavlat maktabgacha ta’lim tashkiloti tarbiyachi-uslubchisi, Navoiy viloyati

Yelmuratov Baxitbay Kuanishbayevich - Taxtako‘pir tumanidagi 3-ixtisoslashtirilgan umumiy o‘rta ta’lim maktabining musiqa fani o‘qituvchisi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Jumaniyazova Muxabbat Boltayevna - Muhammad Rizo Ogahiy nomidagi ijod maktabining ona tili va adabiyot fani o‘qituvchisi, Xorazm viloyati

Jo‘rayeva Hidoyat Shodiyevna - Navbahor tumanidagi 16-umumiy o‘rta ta’lim maktabining boshlang‘ich sinf o‘qituvchisi, Navoiy viloyati

Zairov Djura Tashpulatovich - Sport yakkakurashlari bo‘yicha respublika oliy sport mahorati maktabining og‘ir atletika bo‘yicha murabbiysi

Isaqova Adolat Valiyevna - Norin tumanidagi 37-umumiy o‘rta ta’lim maktabining kimyo fani o‘qituvchisi, Namangan viloyati

Ismailova Shoira Pulatovna - Toshkent shahridagi Xalqaro Vestminster universiteti akademik litseyining informatika fani o‘qituvchisi

Kazabayeva Ozoda Alimuxamedovna - Parkent tumanidagi 25-umumiy o‘rta ta’lim maktabining boshlang‘ich sinf o‘qituvchisi, Toshkent viloyati

Kuvatova Dilnavoz Namazovna - Qarshi shahridagi 46-maktabgacha ta’lim tashkiloti tarbiyachisi, Qashqadaryo viloyati

Mamajonova Muxabbatxon Maxkamovna - Qo‘shtepa tumanidagi 30-umumiy o‘rta ta’lim maktabining boshlang‘ich sinf o‘qituvchisi, Farg‘ona viloyati

Mirzayeva Ravshanoy Xurbayevna - Paxtaobod tumanidagi 1-kasb-hunar maktabi direktori, Andijon viloyati

Misirova Manzura Abdumajitovna - Do‘stlik tumanidagi 3-umumiy o‘rta ta’lim maktabining ona tili va adabiyot fani o‘qituvchisi, Jizzax viloyati

Olimova Zevar Sultonovna - Vobkent sanoat va transport texnikumining maxsus fan o‘qituvchisi, Buxoro viloyati

Raxmonova Xusniya Usmonovna - Payariq tumanidagi «Happy Dreams House» nodavlat maktabgacha ta’lim tashkiloti rahbari, Samarqand viloyati

Sabirova Dono Ilxamjonovna - Yakkasaroy tumanidagi «Lider bolalar maktabi» nodavlat ta’lim tashkilotining boshlang‘ich sinf o‘qituvchisi, Toshkent shahri

Saidova Gulbahor Xudayberganovna - Amudaryo tumanidagi 5-umumiy o‘rta ta’lim maktabining fransuz tili fani o‘qituvchisi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Sobirova Muyassarxon Parpibayevna - Bekobod tumanidagi 2-maktabgacha ta’lim tashkiloti tarbiyachisi, Toshkent viloyati

Shaymuratova Dilyara Rashidovna - Mirzo Ulug‘bek tumanidagi 71-umumiy o‘rta ta’lim maktabining boshlang‘ich sinf o‘qituvchisi, Toshkent shahri

 

«Do‘stlik» ordeni bilan

Adilova Mashkura Nasirovna - Qibray tumanidagi 30-umumiy o‘rta ta’lim maktabining fizika fani o‘qituvchisi, Toshkent viloyati

Azimov Mumin Usmanovich - Ko‘kdala tumanidagi Chiroqchi pedagogika kolleji direktori, Qashqadaryo viloyati

Annayev Tuxtash Jurayevich - Termiz davlat universitetining O‘zbekiston tarixi va manbashunoslik kafedrasi katta o‘qituvchisi, Surxondaryo viloyati

Axmedov Ashraf - O‘zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasining Sharqshunoslik instituti sharq xalqlari fani va madaniyati tarixi bo‘limi boshlig‘i

Dusova Zuxra Maxmudovna - Tomdi tumanidagi 1-oilaviy bolalar uyi tarbiyachisi, Navoiy viloyati

Juravleva Olga Anatolevna - Paxtakor tumanidagi 2-umumiy o‘rta ta’lim maktabining matematika fani o‘qituvchisi, Jizzax viloyati

Kadirimbetova Salima Rasbergenovna - Nukus tumanidagi 22-umumiy o‘rta ta’lim maktabining qoraqalpoq tili va adabiyoti fani o‘qituvchisi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Kambaraliyev Tairjon Nurmatovich - Uchqo‘rg‘on tumanidagi 6-ixtisoslashtirilgan umumiy o‘rta ta’lim maktab-internatining matematika fani o‘qituvchisi, Namangan viloyati

Mamatxalilova Gulbaxar Sadirovna - Jalaquduq tumanidagi 29-umumiy o‘rta ta’lim maktabining qirg‘iz tili va adabiyoti fani o‘qituvchisi, Andijon viloyati

Nozadze Tamara Vasilevna - Yashnobod tumanidagi 166-umumiy o‘rta ta’lim maktabining jismoniy tarbiya fani o‘qituvchisi, Toshkent shahri

Nurullayeva Nigora Nazirovna - Urganch davlat universiteti akademik litseyining nemis tili fani o‘qituvchisi, Xorazm viloyati

Plazinskaya Marina Stanislavna - V.Uspenskiy nomidagi Respublika ixtisoslashtirilgan musiqa maktabining musiqa nazariyasi bo‘limi o‘qituvchisi

Raxmatullayeva Elvira Railevna - Buxoro shahridagi «The Knowledge Academy» nodavlat ta’lim tashkilotining boshlang‘ich sinf o‘qituvchisi, Buxoro viloyati

Ruziyeva Larisa Raximovna - Samarqand shahridagi 1-imkoniyati cheklangan bolalar uchun maktabi direktori, Samarqand viloyati

Tugusheva Zulfiya Fanilevna - Marg‘ilon shahridagi 6-ixtisoslashtirilgan umumiy o‘rta ta’lim maktabining nemis tili fani o‘qituvchisi, Farg‘ona viloyati

Urazbayeva Mavlyuda Anvarovna - Toshkent shahridagi «Barkamol avlod» bolalar maktabining to‘garak rahbari

 

«Shuhrat» medali bilan

Abilkasimov Akmal Bekturdiyevich - Abu Ali ibn Sino nomidagi ixtisoslashtirilgan maktabning kimyo fani o‘qituvchisi

Alimova Gulchexra Gafurovna - P.Benkov nomidagi Respublika ixtisoslashtirilgan rassomlik maktabining liboslar dizayni fani o‘qituvchisi

Ataboyeva Sevara Mamasaliyevna - Toshkent shahridagi Prezident maktabining ingliz tili fani o‘qituvchisi

Bozorov Sayfullo Sadullayevich - Mirishkor tumanidagi 21-ixtisoslashtirilgan umumiy o‘rta ta’lim maktabining matematika fani o‘qituvchisi, Qashqadaryo viloyati

Botirova Guzalxon Turdiyevna - Xalq ta’limi vazirligi tasarrufidagi tabiiy fanlarga ixtisoslashtirilgan umumiy o‘rta ta’lim maktabining biologiya fani o‘qituvchisi

Davlatov Nosirjon Ergashaliyevich - Quva tumanidagi 49-umumiy o‘rta ta’lim maktabining ingliz tili fani o‘qituvchisi, Farg‘ona viloyati

Doniyorov Sodiq Holiqovich - S.Sirojiddinov nomidagi respublika akademik litseyining kimyo fani o‘qituvchisi

Jumaniyozov Erkaboy Raxmonovich - Yangihayot tumanidagi 8-umumiy o‘rta ta’lim maktabining fizika fani o‘qituvchisi, Toshkent shahri

Ikromov G‘olibjon Tolibjonovich - Shayxontohur tumanidagi 102-ixtisoslashtirilgan umumiy o‘rta ta’lim maktabining kimyo fani o‘qituvchisi, Toshkent shahri

Karimova Farida Azatbayevna - Ohangaron tumanidagi 27-umumiy o‘rta ta’lim maktabining tarix fani o‘qituvchisi, Toshkent viloyati

Kdirbayeva Lala Abdikadirovna - Qo‘ng‘irot tumanidagi 43-umumiy o‘rta ta’lim maktabining o‘zbek tili va adabiyoti fani o‘qituvchisi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Qarshiboyeva Ma’mura Amirkulovna - Sharof Rashidov tumanidagi «Mubinabonu» oilaviy bolalar uyi rahbari, Jizzax viloyati

Qurbonov Boburmirzo Xoshimjonovich - Buvayda tumanidagi 2-ixtisoslashtirilgan umumiy o‘rta ta’lim maktab-internatining kimyo fani o‘qituvchisi, Farg‘ona viloyati

Mamadaliyeva Muxayyo Ubaydullayevna - Uchko‘prik tumanidagi 27-maktabgacha ta’lim tashkiloti tarbiyachisi, Farg‘ona viloyati

Saparova Dilshoda Adashevna - Tayloq tumanidagi 8-umumiy o‘rta ta’lim maktabining geografiya fani o‘qituvchisi, Samarqand viloyati

Safarov Rustam Dusiyorovich - Yashnobod tumanidagi 77-ixtisoslashtirilgan ko‘zi ojizlar maktab-internati direktori, Toshkent shahri

Subxonov Nurmurod Haydarovich - Romitan tumanidagi 41-ixtisoslashtirilgan umumiy o‘rta ta’lim maktabining biologiya fani o‘qituvchisi, Buxoro viloyati

Tokumbetov Shavkat Kaipnazarovich - To‘rtko‘l tumanidagi 63-umumiy o‘rta ta’lim maktabining fizika fani o‘qituvchisi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Tusmatov Oybek G‘afurovich - Izboskan tumanidagi 14-umumiy o‘rta ta’lim maktabining jismoniy tarbiya fani o‘qituvchisi, Andijon viloyati

Ulug‘berdiyeva Gulchehra Aliqulovna - Navoiy davlat konchilik va texnologiyalar universiteti akademik litseyining matematika fani o‘qituvchisi, Navoiy viloyati

Umarova Muxayyo Shamshidinovna - Uychi tumanidagi 30-maktabgacha ta’lim tashkiloti tarbiyachisi, Namangan viloyati

Umrzakov Sarvarbek Muxamadovich - Bo‘ston tumanidagi 48-ixtisoslashtirilgan umumiy o‘rta ta’lim maktabining matematika va informatika fanlari o‘qituvchisi, Andijon viloyati

O‘talov Lutfulla Narzullayevich - G‘allaorol tumanidagi 19-umumiy o‘rta ta’lim maktabining fizika fani o‘qituvchisi, Jizzax viloyati

Fuzailova Xulkar Ergashevna - Jomboy tumanidagi 18-umumiy o‘rta ta’lim maktabining matematika fani o‘qituvchisi, Samarqand viloyati

Xaitov Xusniddin Xasanovich - Halima Xudoyberdiyeva nomidagi ijod maktabining ona tili va adabiyot fani o‘qituvchisi, Sirdaryo viloyati

Xamdamova Muxayyo Soxibnazarovna - Bektemir tumanidagi 293-umumiy o‘rta ta’lim maktabining biologiya fani o‘qituvchisi, Toshkent shahri

Xasanova Aydin Bekturdiyevna - Gurlan tumanidagi 6-ixtisoslashtirilgan umumiy o‘rta ta’lim maktabining kimyo fani o‘qituvchisi, Xorazm viloyati

Xudayberganova Muxayyo Sabirovna - Urganch shahridagi 1-kasb-hunar maktabining ishlab chiqarish ta’limi ustasi, Xorazm viloyati

Xusanova Zumrad Nozimjonovna - Mirobod tumanidagi «Excellence Education Group» nodavlat ta’lim tashkiloti rahbari, Toshkent shahri

Haydarov O‘ktam Xazratovich - Qorako‘l tumanidagi 53-umumiy o‘rta ta’lim maktabining matematika fani o‘qituvchisi, Buxoro viloyati

Sharapov To‘ra Ne’matovich - Yakkabog‘ tumanidagi 40-umumiy o‘rta ta’lim maktabining informatika fani o‘qituvchisi, Qashqadaryo viloyati

Yuldashova Barchinoy Nurillayevna - Konimex tumanidagi 2-umumiy o‘rta ta’lim maktabining musiqa fani o‘qituvchisi, Navoiy viloyati

 

O‘zbekiston Respublikasi

         Prezidenti                                                                                                    Sh.MIRZIYOEV

 

Toshkent shahri,

2022 yil 28 sentyabr

 

 

Foydali havolalar

Iqtisodiy taraqqiyot va kambagʼallikni qisqartirish bosh boshqarmasi

Telefon: 0 (366) 334-45-07

Ish vaqti: 9:00-18:00

Tushlik: 13:00-14:00

Ijtimoiy tarmoqlardagi sahifalarimiz

Facebook || Telegram


© 2013 - Samarqand viloyati Iqtisodiy taraqqiyot va kambag'allikni qisqartirish bosh boshqarmasi.
Sayt ma'lumotlaridan foydalanganda havola keltirish majburiy.

Created by O.Ergashev

Tinglash uchun tugmani bosing. Ekran suxandoni